Sprzedaż/zakup mieszkania w czasie pandemii. #rady

Pandemia koronawirusa powoduje wyraźne zmiany w każdym sektorze gospodarki.

Mimo to, rynek nieruchomości nie zamarł, a wręcz dalej ilość osób chcących kupić oraz sprzedać mieszkanie, utrzymuje się na wysokim poziomie.
Część osób liczy, że w tym nietypowym czasie, natrafi na atrakcyjne cenowo mieszkanie w świetnej lokalizacji. Są oczywiście też tacy, których sytuacja finansowa zmieniła się znacznie i podjęli decyzję o sprzedaży swojej nieruchomości.

W dzisiejszym wpisie mamy #rady dla jednych jak i dla drugich 😊 Zapraszamy do lektury!

Kupujesz mieszkanie?
  • Nie nastawiaj się na znaczny spadek cen. Rynek nieruchomości jest sektorem, który rządzi się swoimi prawami – zmiany na nich zachodzą bardzo powoli, a wyraźne skoki nie są cechą, którą można mu przypisać.
  • Przygotuj się na zaostrzenie wymogów kredytowych przez banki. Jednym z nich może być wyższy wkład własny w stosunku do czasów sprzed pandemii.
  • Bądź gotowy na większy napływ ofert – na rynku wciąż są dostępne mieszkania sprzed kwarantanny. Do tego dochodzi wiele aktualnych nieruchomości, sprzedawanych nie tylko w wyniku naturalnego procesu planowania, ale często też z powodu pogorszenia sytuacji finansowej. Dodatkowo na rynku pojawiają się mieszkania, które do tej pory funkcjonowały jako inwestycje najmu krótkoterminowego. Ich wielką zaletą jest to, że są one ulokowane w atrakcyjnych lokalizacjach, a ich standard wykończenia należy do wysokich lub bardzo wysokich.
  • Inwestowanie w najem długoterminowy wciąż jest wyjątkowo dobrym sposobem na ulokowanie swoich oszczędności. Najemców nie brakuje, a obserwując obecne oprocentowanie lokat – więcej stałego zysku możemy czerpać właśnie z zainwestowania w najem długoterminowy.

Sprzedajesz mieszkanie?

  • Przygotuj się na większą konkurencję ze strony innych sprzedających – jeszcze bardziej niż dotychczas musisz być otwarty na negocjacje i ustępstwa cenowe.
  • Nikt nie jest w stanie przewidzieć jak nasza gospodarka będzie wyglądała za kilka miesięcy. Może się okazać, że za pół roku popyt na nieruchomości będzie niższy niż w chwili obecnej, a za tym idzie spadek cen mieszkań.
  • Nie odkładaj decyzji o dalszym losie pieniędzy pozyskanych ze sprzedaży. Przewidywany wzrost inflacji może spowodować znaczną stratę w Twoim portfelu.

Pamiętajcie! Rynek nieruchomości rządzi się swoimi prawami, a zmiany na nim nie są aż tak widoczne jak w innych sektorach gospodarki. Przy podejmowaniu prób sprzedaży lub zakupu mieszkania, warto skorzystać ze sprawdzonego biura nieruchomości - szczególnie w tym nietypowym czasie, gdy łatwo jest stracić na transakcji a nie zyskać. Nasi eksperci bezpiecznie przeprowadzą Cię przez wszystkie etapy sprzedaży/kupna/wynajmu/najmu nieruchomości, a to bezpieczeństwo i stabilność w aktualnej pandemicznej rzeczywistości jest naprawdę cenne.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.