Mikroapartamenty

Mikroapartamenty – przepis na sukces w erze Pokolenia Y?

Mikroapartamenty cieszą się coraz większą popularnością, szczególnie w dużych miastach. Dlaczego? Dla inwestorów - zysk jest często wyższy niż w przypadku wynajmu kawalerek. Dla najemców – najczęściej doskonała lokalizacja, posiadanie „własnego” oddzielnego mini-mieszkania oraz szeroka oferta dodatkowych usług, takich jak np. pokój do co-workingu, siłownia, pralnia.

Mikroapartamentów na rynku nieruchomościowym ciągle przybywa, szczególnie, że popyt na mieszkania w największych polskich aglomeracjach jest bardzo wysoki! Pokolenie millenialsów szybko wyprowadza się z domu rodzinnego, a współdzielenie mieszkania z innymi nie jest dla nich najlepszym rozwiązaniem. Zakup swoje własnej nieruchomości często nie wchodzi w grę, więc idealnym rozwiązaniem dla nich okazuje się właśnie mikroapartament!

Ten rodzaj inwestycji jest wyjątkowo opłacalny dla inwestorów - tak małe powierzchnie mieszkalne są dużo tańsze od standardowych mieszkań, a ceny najmu w ostatnim czasie wzrosły nawet o 5%.

Analitycy śmiało twierdzą, że temat mikroapartamentów swój szczyt popularności ma dopiero przed sobą. Pewne jest też to, że rok 2020 przyniesie nam wiele ciekawych rozwiązań nieruchomościowych, w których w ścisłej czołówce znajdą się na pewno funkcjonalnie urządzone oraz idealnie dopasowane do naszego stylu życia -mikroapartamenty.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.