Czy skorzystanie z agencji nieruchomości to dobry pomysł?

Chcesz sprzedać lub kupić mieszkanie, znajomy podsuwa Ci pomysł skorzystania z usług agencji nieruchomości, Ty zastanawiasz się po co.

I wtedy powinny nasunąć Ci się pytania „czy znam aspekty prawne towarzyszące transakcjom?”, „wiem jakie formalności po kolei muszę załatwić?”, „czuje się pewnie we wszystkich sprawach urzędowych, które mnie czekają przy okazji kupna/sprzedaży nieruchomości?”

Stres, nerwy, zagubienie, niepewność – znasz to? A może na szczęście nie miałeś okazji się z nimi zapoznać?

Rozwiązaniem problemu jest agencja nieruchomości, a dokładnie ekspert, specjalista, który bardzo dobrze zna aspekty nieruchomościowe – pośrednik.

Po pierwsze zorganizuje wszystkie formalności i ze spokojem wytłumaczy Ci poszczególne etapy sprzedaży/kupna, przez które profesjonalnie Cię przeprowadzi i nad którymi cały czas będzie czuwał.

Po drugie zaoszczędzi Twój czas. W przypadku kupna nieruchomości pośrednik dokładnie wyselekcjonuje oferty odpowiadające Twoim preferencjom, ujawni Ci ich wszystkie tajniki i rzetelnie przedstawi ich zalety i wady. W przypadki, gdy sprzedajesz swoje mieszkanie – pośrednik napisze i wystawi ogłoszenie, zadba o jego promocję, zajmie się przedstawianiem Twojej oferty potencjalnym klientom, zorganizuje spotkanie między Wami.

Po trzecie zadba o bezpieczeństwo transakcji. Dokładnie sprawdzi stan prawny nieruchomości oraz rzetelność nabywcy i sprzedającego. Dodatkowo jest mistrzem w negocjowaniu warunków umowy, dba by każda ze stron była zadowolona i jak najkorzystniej wyszła z przeprowadzonej transakcji.

Po czwarte – nie trzeba być bogatym, żeby udać się do agencji nieruchomości! Są różne formy finansowania pośrednika – jeśli kupujemy mieszkanie na rynku pierwotnym to deweloperzy biorą na siebie wynagrodzenie. Jeśli kupujemy lub sprzedajemy na rynku wtórnym – każda ze stron bierze udział w wyborze formy prowizji, która wynosi zazwyczaj 1-3% wartości nieruchomości. Pamiętajmy, że pośrednik często wynegocjuje dla nas bardzo korzystną umowę, więc może się okazać, że płacąc prowizję agencji nieruchomości, zarobimy dużo więcej na przeprowadzonej transakcji!

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.