House flipping – sposób na zarabianie

Rynek Nieruchomości nie zwalnia, a wręcz przeciwnie – rozwija się bardzo dynamicznie!

Analitycy obserwują coraz wyższy popyt na mieszkania, szczególnie na te usytuowane w największych aglomeracjach (czytaj Kraków 😊 ). Wiele osób lokuje swoje oszczędności w nieruchomościach. Znaczna część inwestuje w wynajem swojego mieszkania, ale są też tacy, którzy stawiają na szybki zysk, a nazywają się house flipperzy.

Co robią house flipperzy? – flipują!

Główną ideą flippingu jest „kupić taniej, sprzedać drożej”.

Przekładając na nieruchomości – szukasz mieszkania o bardzo niskiej cenie rynkowej, kupujesz je i sprzedajesz po cenie rynkowej. Zysk oczywiście ląduje w Twojej kieszeni. Pytanie brzmi jedynie „gdzie znaleźć bardzo tanią nieruchomość?”. Tutaj dobrym rozwiązaniem mogą być np. licytacje komornicze.

Druga opcja flipowego zysku to sytuacja, gdy kupujesz mieszkanie do remontu, następnie je remontujesz i sprzedajesz w bardzo dobrym stanie. Remont nie musi być oczywiście remontem generalnym – wszystko zależy od stanu mieszkania, w jakim je nabyłeś. Czasami wystarczy tylko zastosować home staging (pisaliśmy o nim w jednym z naszych postów, do którego Was odsyłamy 😊 → https://bbpartner.pl/blog/98-home-staging-gwarancja-szybkiej-i-skutecznej-sprzedazy-mieszkania).

Zasady są proste, ale by zysk był naprawdę wysoki, musisz pamiętać o kilku niezbędnych zasadach:
  • przez rozpoczęciem flippingu opracuj plan finansowy transakcji. Oczywiście gdy dysponujesz gotówką, transakcja przebiegnie natychmiastowo. Pamiętaj, że wszystkie procedury bankowe wydłużą jej czas.
  • negocjuj! Im więcej uda Ci się wynegocjować, tym więcej zyskujesz 😊
  • przemyśl lokalizację – inwestując w małą kawalerkę na peryferyjnym osiedlu, pełnym przedszkoli i placów zabaw może okazać się bardzo czasochłonnym przedsięwzięciem.
  • sporządź wycenę remontu – pamiętaj, że czasami mieszkanie, które „na oko” klasyfikujesz do odświeżenia ścian, może się okazać mieszkaniem potrzebującym wymiany podłóg i instalacji elektrycznej w kuchni.
Nie każdy z nas ma doświadczenie w nieruchomościach, remontach, wycenie, szacowaniu zysków i strat. Jednak każdy z nas ma możliwość skorzystania z usług profesjonalistów – i to na każdym etapie house flippingu! Profesjonalne biuro nieruchomości pomoże ci znaleźć „wisienkę na torcie” w odpowiedniej lokalizacji i w odpowiednio ustalonym wspólnie standardzie, wynegocjuje najlepsze warunki umowy, przeprowadzi Cię przez cały proces finansowania, sporządzi wycenę remontu oraz zajmie się home stagingiem. A może potrzebujesz tylko nieruchomościowej porady?

To Ty decydujesz, na którym etapie jesteśmy Ci potrzebni.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.