Bezpieczeństwo przy transakcji kupna lub wynajmu nieruchomości

Kupno lub wynajem mieszkania nie należą do błahych decyzji 🔑 Przeglądamy portale internetowe, szukamy ogłoszeń, korzystamy z usług pośrednika. Im wachlarz dostępnych możliwości jest szerszy tym oszust mieszkaniowy łatwiej się w nim zakamufluje 🔍

Wpłacenie zaliczki rezerwacyjnej? Prośba o kontakt na prywatnego e-maila? Brak numeru telefonu do sprzedawcy? Wyjątkowo tania oferta jak na daną lokalizację i budownictwo? A może brak czasu na dokładne obejrzenia mieszkania, bo „zaraz mam następnego klienta i trzeba szybko się zdecydować, bo szansa na to mieszkanie przepadnie"?

Oszuści mieszkaniowi działają na różne sposoby:

⛔️ ukrywanie wad lokalu ⏳– grzyby, pleśń, niedziałająca instalacja, wadliwy stan techniczny – ze strony właściciela: pośpiech i powierzchowne pokazywanie mieszkania
⛔️ sprzedanie cudzego lokalu 👥 – nie wierzycie? Oszuści najpierw wynajmują mieszkanie podając fałszywe dane (fałszywy dowód osobisty można „zdobyć" od ręki, dla specjalistów podrobiony akt notarialny to też bułka z masłem) a następnie sprzedają lub wynajmują je jako swoje. Po wpłaceniu zaliczki lub całej kwoty mieszkania – uciekają pozbywając się swoich sfałszowanych dokumentów.
⛔️ sprzedanie mieszkania kilku osobom naraz ✍️ – oszust działa w pośpiechu, podpisuje umowy z różnymi klientami jednego dnia, a żeby nie wzbudzić podejrzeń za każdym razem udaje się do innego notariusza. Mimo tego, że w 2016 roku wprowadzono elektryczną księgę wieczystą ten model oszustwa jest nadal spotykany.
⛔️ adres za pieniądze 💰 – fałszywi pośrednicy oferują podanie adresów do „wyjątkowych" ofert pod warunkiem wpłacenia zaliczki. Często dostawane oferty są albo pobrane z popularnych, ogólnodostępnych stron internetowych albo nie istnieją. Pamiętaj, że prawdziwy pośrednik nieruchomości nie bierze żadnej opłaty za wskazanie lokali do sprzedaży/wynajęcia!

Jak można uchronić się przed oszustwem mieszkaniowym❓🕵️‍
Najlepszym sposobem jest skorzystanie z usług sprawdzonego, rzetelnego, profesjonalnego biura nieruchomości oraz pośrednika nieruchomości.

Dlaczego❓ Przede wszystkim #doświadczenie❗️

Pracując od wielu lat w branży, bazując za różnych historiach, sytuacjach, biorąc udział w szkoleniach, interesując się nowinkami i zmianami prawnymi dużo łatwiej nam wyłapać 'oszusta' i zwrócić uwagę na wszelkie istotne detale. Na rynku pierwotnym współpracujemy ze sprawdzonymi deweloperami, na rynku wtórnym solidnie sprawdzamy i kompletujemy wszelkie niezbędne dokumenty. Dopasowując i wysyłając mailowo ofertę nie pobieramy za nią żadnych opłat. Towarzyszymy klientom na każdym etapie zakupu nieruchomości, a nasze doświadczenie pozwala na bezstresowe i bezpieczne wynajęcie, kupno oraz sprzedaż mieszkania!

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.